Przestańcie chrapać.
Poprawcie sobie jakość waszego życia ...
Wypowiedzie nabywców:
Asonor pomógł mi, rano nie budzę się już z bólami głowy, które podczas dnia powiększyły się aż do migreny, a w nocy śpię spokojnie.
subscribe

Dlaczego chrapiemy |  naszy doktorzy odsłonili tajemnice chrapania ...


Dlaczego chrapiemy?

 

Przyczyną chrapania jest przeszkoda znajdująca się w naszych  drogach oddechowych. Występuje podczas wdychania powietrza przez otwarte usta i może być spowodowane katarem, anomalią anatomiczną w nosie lub w gardle.
W czasie snu mięśnie podniebienia zostają rozluźnione, język zapada do tyłu, a usta otwierają się i w ten sposób dochodzi do zwężenia gardła, co powoduje że wdychane powietrze ciężko przedostaje się, wiruje i właśnie wtedy wydalany jest dźwięk chrapania. Czym bardziej zwiększa się zwężenie w gardle, tym bardziej głośne jest chrapanie. Jest to główną przyczyną niespokojnego snu wielu osób. 

Czy chrapanie jest często występującym zjawiskiem?

 

Tak! Chrapanie jest bardzo często występującym zjawiskiem, który istnieje od początku ludzkiego snu. Badania zajmujące się obliczeniami csęstotliwości chrapania udowadniają, że w prawie co drugiej rodzinie można spotkać osobę, która chrapie. Mężczyźni chrapią csęściej niż kobiety. Ta różnica z postępem czasu wyrównuje się.

 

Chrapanie może być przyczyną nieprzyjemnego snu!

 

Podczas chrapania oddychanie jest nieprawidłowe, może spowodować przerwę w oddychaniu podczas snu. Przerwy te mogą trwać aż 10 sekund i powtarzać się wielokrotnie. Osoba chrapiąca nie musi tego odczuwać, że jej sen jest przerywany, jest to wynikiem zmęczenia i niekorzystne wpływa na zdrowie. Z badań również wynika, że chrapanie podwyższa ryzyko różnych schorzeń, takich jak wysokie ciśnienie krwi, koronarne i mózgowe krwawienie.